KAMPANYALI
ALEV AĞACI ALEV AĞACI
20.00TL 15.00TL  
ALTUNİ PİRAMİT MAZI ALTUNİ PİRAMİT MAZI
7.00TL 6.00TL  
ALTUNİ TAFLAN ALTUNİ TAFLAN
8.00TL 5.00TL  
KAMELYA KAMELYA
40.00TL 25.00TL  
LEYLANDİ LEYLANDİ
27.00TL 15.00TL  
LİMON SERVİ LİMON SERVİ
25.00TL 20.00TL  
 
ÖZEL
HANIMELİ HANIMELİ
15.00TL
ALEV AĞACI ALEV AĞACI
20.00TL 15.00TL
HAZIR ÇİM HAZIR ÇİM
6.00TL
HAZIR MERA ÇİM HAZIR MERA ÇİM
4.00TL
HURMA AĞACI HURMA AĞACI
125.00TL
AVİZE ÇİÇEĞİ AVİZE ÇİÇEĞİ
20.00TL
PALMİYE PALMİYE
30.00TL
BASTON GÜL BASTON GÜL
45.00TL
KAMELYA KAMELYA
625.00TL
AŞILI GÜL AŞILI GÜL
10.00TL
KAMELYA KAMELYA
40.00TL 25.00TL
ARAP YASEMİN ARAP YASEMİN
15.00TL
ŞİMŞİR ŞİMŞİR
35.00TL
PALMİYE PALMİYE
100.00TL
 

HAZIR RULO ÇİM FİYATLARI

Peyzaj Usta'dan Hazır Çim Siparişleri  Ve Fiyatları

Özellikle İstanbul,Ankara,Bursa ve Marmara Bölgesinde özel şahıslardan evleri, yazlıkları, kooperatif evleri gibi yerlerin bahçelerinde hazır çim uygulamaları konusunda bilgi ve fiyatlandırma soruları çok miktarda gelmektedir.

Peyzaj Usta  sizlere bu konuda bir maliyet tablosu oluşturabilmeniz için aşağıdaki temel iş kalemlerini dikkatinize sunmaktadır. Verdiğimiz bu ölçülerle bütçeleme çalışmalarınıza ışık tutmaya çalışıyoruz.

1-) ÇİM DÖŞENECEK YERİN HAZIRLANMASI VE İŞÇİLİKLERİ

Uygulama alanının mutlaka temiz ve tesviye edilmiş olması gerekir. Toprak yapınız eğer çimin güzel yetişmesine mani bir yapıdaysa önceden toprak ıslah çalışmalarını da bitirmeniz lazımdır. Çim en iyi şekilde kumlu-tınlı topraklarda yetişir.

Eskiden ekilmiş çiminiz varsa bu çimin yerinden sökülüp, bahçe dışına taşınması, zeminin hazırlanması ve uygulamadan önce nemlendirilmesi lazımdır.

2-) UYGULANACAK ÇİMİN m2 FİYATI

Siparişin büyüklüğü ve talep edilen çimlerin cinsi ( karışımlar ) ve çimlerin kaç aylık yaşı gibi cevaplar fiyatların belirlenmesinde önemlidir.

Çeşitli cins çimlerin çiftliklerden   7 TL ve 8 TL/m2 arası çiftlik teslim fiyatları bulunmaktadır.

3-) ASGARİ SİPARİŞ MİKTARI VE NAKLİYE:

1 (Bir) m2 hazır rulo çim 15-20 kg arasında ağırlığa sahiptir. Çim ile birlikte 1,5-2 cm kalınlığında iyi bir toprakta satın almış oluyorsunuz.  100 m2 hazır rulo çim 1,5-2 ton arasında tonaj yapar. 2 tonluk bir kamyonet işinizi görebilir. 500 m2 hazır çim yaklaşık 1 büyük kamyon yüküdür.

Nakliye fiyatı + KDV maliyetlerinize eklenir.

4-) YERİNİZE GELEN KAMYONDAN ÇİMİN İNDİRME VE UYGULAMA İŞÇİLİĞİ

Hazır çim bahçenize ulaştığı andan itibaren döşemeye hemen başlanılmalıdır. Bu yüzden çimin döşeneceği yerin önceden mutlaka hazırlanmış olması gerekir.

Genelde uygulamalarda yer düz ve düzenli ise, fazla kesme-yerleştirme işçiliği yoksa 4 TL/m2, eğer yerde çok fazla parçalı döşeme işçiliği varsa 6 TL/m2 fiyatları uygulanmaktadır.

Döşemeden sonra çimlerin mutlaka bastırılması, hava boşlu bırakılmaması gerekir.

5-) BAKIM REÇETELERİ

Döşenen çimin tarafımızdan verilen reçeteler çerçevesinde bakımı ve sulamasını yapmanız gerekmektedir.

6-) İŞİ EHLİNE VERİN

Çim alırken kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyiniz. Bir kere sizin çim uygulamasını nerede ve ne için kullanacağınız çok önemlidir. Gölgeli bir avlunuz varsa veya sürekli sıcak ve güneşli bir yere uygulama istiyorsanız ona göre bir çim çeşidi size önerilir. Ayrıca döşenen çimin üzerinde sürekli dolaşım olacaksa ( kır bahçesi, restaurant avlusu, kır düğün yeri vb. ) size daha farklı bir çim teklif edilir.

Genelde yazlıklar ve ev bahçeleri, etrafta yakınlarında bulunan kendisine bahçıvan diyen kişilere veya kapıcılara emanet edilmiştir. Teknik bilgiden yoksun yapılan uygulamalar sonunda ekonomik ve zaman kayıplarına yol açmaktadır.

Anlaşma halinde PEYZAJ USTA HAZIR ÇİM ÜRETİM ve PAZARLAMA bahçenize süs ve meyva ağaçları, kokulu ve ıtırlı bitkiler, sulama sistemi kurma, taş döşeme işçilikleri, yeriniz için en uygun çimlendirme vb. uygulamalarınız için komple tek fiyat vererek ihtiyacınızı en ekonomik ve uzun ömürlü olarak yerine getirir.